House of Night Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Descriere.

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Iuly
Admin
Admin
Iuly


Gemini Mesaje : 69
Varsta : 26
Localizare : acolo unde vrea sa fiu in orice moment al zilei
Data de inscriere : 2010-05-06

Descriere. Empty
PostSubject: Descriere.   Descriere. EmptySat May 08, 2010 1:46 am

Viaţa lui Zoey devine, în sfârşit, frumoasă – a înţeles că a fost înzestrată cu puteri neobişnuite de către Zeiţa Nopţii
şi este acum noua preoteasă a Fiicelor ?ntunericului. A început să se simtă acasă în Casa Nopţii şi are chiar un iubit...
sau doi. Dar iată că în lumea oamenilor se petrec nişte crime îngrozitoare şi toate semnele par să conducă spre şcoala
pentru vampiri. Ca şi cum lucrurile nu ar fi destul de complicate, moartea loveşte şi Casa Nopţii, exact când Zoey
are mai multă nevoie de prietenii ei. ?n cele din urmă, ea trebuie să găsească în sine însăşi curajul de a înfrunta
o trădare teribilă, care ar putea să-i distrugă sufletul şi să pună în pericol întregul univers al şcolii. Aventura continuă
aşadar într-o carte incredibil de tenebroasă, frumoasă şi şocantă!
Back to top Go down
New Born
Admin
Admin
New Born


Virgo Mesaje : 239
Varsta : 26
Localizare : Everywhere but nowhere
Data de inscriere : 2010-05-06

Descriere. Empty
PostSubject: Re: Descriere.   Descriere. EmptyFri Jul 23, 2010 12:06 am

În sfârşit, Zoey a înţeles că a fost înzestrată cu puteri neobişnuite de către Zeiţa Nopţii şi este acum noua preoteasă a Fiicelor Întunericului. Viaţa ei capătă noi contururi, se simte acasă în Casa Nopţii şi are chiar un iubit… sau doi. Dar iată că în lumea oamenilor se petrec nişte crime îngrozitoare şi toate semnele par să conducă spre şcoala pentru vampiri. Ca şi cum lucrurile nu ar fi destul de complicate, moartea loveşte şi Casa Nopţii, exact când Zoey are mai multă nevoie de prietenii ei.
În cele din urmă, va trebui să găsească în ea însăşi curajul de a înfrunta o trădare teribilă, care ar putea să-ii distrugă sufletul şi să pună în pericol întregul univers al şcolii. Aventura continuă aşadar într-o carte incredibil de tenebroasă, frumoasă şi şocantă!

„… Arătam cumplit. Eram palidă, iar sub ochi mi se desenau cearcăne vineţii. Desenele safirii de pe faţă, spate şi umeri contrastau puternic cu albul pielii şi cu petele ruginii de sânge de pe corp. Nu-mi scosesem colierul Fiicelor Întunericului. În lumina din baie, argintiul lănţişorului şi arămiul granatelor străluceau.
– De ce? am şoptit. De ce ai lăsat-o pe Stevie Rae să moară?
Nu aşteptam niciun răspuns şi nici n-am primit vreunul. Am intrat în duş şi am stat acolo o veşnicie, lăsându-mi lacrimile să se împletească treptat cu apa şi cu sângele şi să se ducă departe.“

Sursa:[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
http://www.minteauneiacadele.blogspot.com
 
Descriere.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Descriere.
» Descriere-Hunted
» Descriere-Tempted
» Descriere-Untamed
» Descriere-Burned

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
House of Night Romania :: Cartile :: ☆ Tradarea/Betrayed ☆-
Jump to: