House of Night Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Last night on Earth

Go down 
2 posters
AuthorMessage
american idiot
RPG Staff
RPG Staff
american idiot


Pisces Mesaje : 22
Varsta : 28
Localizare : Pasalacqua
Data de inscriere : 2010-07-23

Last night on Earth Empty
PostSubject: Last night on Earth   Last night on Earth EmptyThu Jul 29, 2010 7:14 pm

am acord de la Byby.


Mel

[You must be registered and logged in to see this image.]

Billy. <3 <3

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jimmy <3 :X

[You must be registered and logged in to see this image.]

ceilalti vor aparea pe parcurs.


Ce poti sa faci la miezul noptii pe cele mai intunecate strazi ale New Yorkului,mai ales daca esti fata,n-ai nici macar 18 ani si nu ai unde dormi?
Asa sunt eu acum. Ieri am terminat banchetul de clasa a 8,cred ca m-am imbatat si m-am trezit pe o strada intunecoasa,inghetata de frig si moarta de foame. Oare de ce am fugit din Canada?

Capitolul I - Povesti de adormit copiii.

"Era una dintre serile alea intunecate,stii,cand nimeni nu mai e pe drum,doar gastile alea care isi bat joc de orice le trec prin fata. Eu am avut 'norocul' sa trec pe langa niste baieti care au inceput sa ma fluiere si sa-si bata joc. Si deodata am simtit cum unul ma ia de incheietura si ma trage spre el. Atunci primul reflex a fost sa-mi trag un pumn cat pot de tare in plina figura si sa fug. N-am mai apucat sa fug,pentru ca am ramas muta. Tipul pe care il lovisem era proiectat pe un zid la vreo 10 metri de noi. Bineinteles ca ceilalti au fugit vazand ce-am facut. Si dupa aceea nu mai stiu nimic..."

- Si atunci am venit eu,nu?
- Mdea.
Eram cu Billy pe o banca in campusul liceului. Ii povesteam ce patisem si cum mi-am capatat puterile. Bineinteles,nu ma asteptam sa ma creada,ba chiar am crezut ca va rade ca un nebun si apoi imi va trage o pereche de palme sa ma trezesc la realitate. Billy nu imi era un prieten apropiat,dar simteam ca ii pot spune orice. E cu vreo 6 ani mai mare ca mine,e genul acela de punker rebel care fuma,se droga,si-o tragea in orice moment al zilei si nu ii pasa de nimic. Mda,el era modelul meu. El a venit la sfarsitul clasei a 8 sa ma vada,el m-a salvat atunci...Si...nu parea ca are 20 si ceva de ani. Parea de varsta mea,poate si mai copil.

- La ce te gandesti?
- A,la nimic,am spus zambind.
- Hai mai povesteste-mi ce s-a intamplat acolo.
- Billy,ti-am zis ca am incercat drogurile prima data si probabil corpul meu a suferit nu stiu ce mutatie genetica data dracului si...am simtit dintr-o data ca adrenalina imi patrunde prin muschi si ca imi vajaie capul. Stii,iti pot citi gandurile acum.
Si-a fixat privirea pe mine.
- Te uiti prea mult la desene animate,a spus sec.
I-am dat un ghiont sa taca.
- Credeam ca o sa intelegi,am oftat.
- Bun,la ce ma gandesc acum?
- Paaaai,crezi ca am innebunit si nu crezi nimic din ce-ti spun acum.
- Sa zicem ca e o coincidenta.
- Si azi la 4 trebuie sa te vezi cu cineva.
- De unde stii? m-a intrebat razand.
- Ti-am zis ca citesc gandurile,am spus dandu-mi ochii peste cap. Acum ma crezi?
- Nu,draga mea,am spus si m-a ciufulit in cap.
- Du-te dracului,bine? O sa-ti demonstrez.
M-am dat jos de pe banca si am ridicat-o cu tot cu el asezat.
- Bun,deci alta demonstratie nu iti pot face aici, in public.
Brusc si-a schimbat privirea calma intr-una speriata. Era mai mult panicata.
- Acum?
- D-da...
S-a indepartat usor.
- Nu te omor,stai linistit,am spus pufnind.
Mi-am aprins o tigara si trageam puternic din ea. Mi-a luat-o din gura.
- Ti-am zis sa nu mai...
- Taci,in momente ca astea chiar am nevoie. Cand mergem acasa?...
Back to top Go down
New Born
Admin
Admin
New Born


Virgo Mesaje : 239
Varsta : 26
Localizare : Everywhere but nowhere
Data de inscriere : 2010-05-06

Last night on Earth Empty
PostSubject: Re: Last night on Earth   Last night on Earth EmptyThu Jul 29, 2010 7:19 pm

tare ficu` lilo :>
imi place de Mel mult :>
Back to top Go down
http://www.minteauneiacadele.blogspot.com
 
Last night on Earth
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Erik Night
» Poze cu Erik Night
» Wich House of Night vampire are you?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
House of Night Romania :: Timp liber :: ☆ FanFic ☆-
Jump to: